Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii

Agnieszka Szydłowska i Aleksandra Duszyńska z klasy 3 ta, awansowały do etapu wojewódzkiego „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Opiekunem uczennic była Pani Aneta Gniada-Wieczorek.

Celem przedsięwzięcia jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzez podwyższanie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski. Ponadto rozbudzenie zainteresowania do poznania ojczyzny i przebiegu przemian demokratycznych w kraju. W konkursie do tej pory udział bierze 800 uczestników z całej Polski, w tym 40 z naszego województwa. W etapie wojewódzkim wyłonionych zostanie 3 zwycięzców, którzy przejdą do ogólnopolskiego finału. W międzyczasie odbędzie się również wizyta studyjna w Gdańsku, gdzie uczniowie wraz z opiekunami poznają miejsca związane z historią lat 1970-90 w tym warsztaty prezentacji multimedialnych, autoprezentacji.

kwi 6, 2017

Skip to content