Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Niezwykła wystawa w Chemiku

W Zespole Szkół Chemicznych zagościła wyjątkowa wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym, która powstała w Zakładzie Karnym. Wystawa jest efektem wspólnej pracy osadzonych i funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Wystawa przedstawia postacie i działania niepodległościowe antykomunistycznego podziemia. Wśród Wyklętych są m.in. Inka, Warszyc, Zapora, Nil, Szary, Żmudzin czy Witold. Jej celem jest rozwój poczucia tożsamości narodowej oraz skłanianie do refleksji. Co ciekawe, elementy wystawy powstały wyłącznie dzięki pracy osadzonych w Zakładzie Karnym we Włocławku. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są funkcjonariusze Służby Więziennej: Konrad Górski, Tomasz Seroczyński i Michał Mikołajczyk.

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”Niezwykła wystawa w Chemiku”]

mar 30, 2017

Skip to content