Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

„Baby, ach te baby…” w Chemiku

Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku był organizatorem tegorocznego konkursu wielkanocnego pt. „Baby, ach te baby … najlepsze z Chemika”. O najlepsze miejsca walczyli uczniowie 16 gimnazjów z regionu.

Zadaniem uczestników było udekorowanie wielkanocnej baby. Liczyła się zatem pomysłowość i dobry smak. Na to zadanie mieli oni 45 minut, a dekorowanie odbywało się w pracowniach gastronomicznych Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku. Prace oceniało Jury składające się z wykwalifikowanych fachowców w branży cukierniczej, gastronomicznej i hotelarskiej, w tym m.in.  Elżbieta Znaniecka – dyrektor Hotelu Ratuszowy, Janina Maciejewska – kierownik działu produkcji PSS Społem, Arkadiusz Olczak – właściciel cukierni w Czerniewicach, Kamila Kubiak z Uzdrowiska Wieniec Zdrój oraz Urszula Mętlewicz – kierownik szkolenia praktycznego ZSCH. Jak podkreślili członkowie Jury podczas ogłaszania wyników wielkanocnego konkursu – najważniejsze w przystrajaniu słodkości jest umiar i oczywiście smak. Wspaniałe wielkanocne baby mają  nie tylko ładnie wyglądać ale również smakować.

Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali specjalne wyróżnienia za udział, ale ostatecznie Jury wyłoniło trzech zwycięzców. Nagrody ufundowali: BAZA Sp. z o.o. Hotel „Ratuszowy”, PSS Włocławek, Wieniec Zdrój, Kujawskie Zioła. Słodki poczęstunek w trakcie trwania konkursu zapewnili: Jan Chałas właściciel cukierni z
Brześcia Kujawskiego, Teresa Ziomkowska właścicielka piekarni „AT” z Brześcia Kujawskiego, Arkadiusz Olczak właściciel cukierni z Czerniewic, Leonard Chojnacki – właściciel cukiernio – piekarni Wiedeńskiej ul. Chmielna 7 we Włocławku.

1 miejsce – Justyna Gołębiewska  Karolina Królak – Gimnazjum w Boniewie

2 miejsce – Martyna Mielczarek Klaudia Stasiak Gimnazjum w Baruchowie

3 miejsce – Zuzanna Suska i Joanna Chlebosz – Gimnazjum przy ZS 9 we Włocławku

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”„Baby, ach te baby…” w Chemiku”]

mar 29, 2017

Skip to content