Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Projekty zawodowe w Chemiku

Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku uczestniczy w projektach zawodowych mobilności zagranicznych uczniów w ramach programu  „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, który jest realizowany w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).

W 2016 roku uczniowie naszej szkoły odbyli trzytygodniowe praktyki zawodowe w Magdeburgu. Wyjazd zorganizowany został we współpracy z Fundacją Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego Faveo w ramach projektu Hallo Europo!”. O wrażeniach z nauki zawodu za granicą przeczytać można więcej na naszych stronach oraz na stronie internetowej Fundacji Faveo.

Również w tym roku partnerstwo otrzymało środki w ramach programu POWERVET i kolejna grupa uczniów wraz z opiekunem wyjedzie szkolić się w Niemczech. Na bieżąco zamieszczać będziemy relacje z realizowanego obecnie projektu Welcome Europa!”. Zapraszamy do śledzenia naszych stron.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

mar 9, 2017

Skip to content