Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Przyszli chemicy gościli w ANWILU – film i zdjęcia

Uczniowie klasy patronackiej z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku we Włocławku oraz studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej gościli w ANWILU. Publikujemy zdjęcia oraz film z wizyty.

ANWIL angażuje się w popularyzację nauki chemii na wszystkich poziomach kształcenia. W tym roku spółka objęła patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Młodzież pobiera w niej naukę w systemie dualnym. Teorię poznaje w macierzystej placówce dydaktycznej, podczas gdy jej zastosowanie będzie ćwiczyć na praktykach zorganizowanych w spółce. Firma od wielu lat współpracuje także z Politechniką Łódzką. Jej studenci mają możliwość odbywania praktyk i staży w przedsiębiorstwie.

 

23 listopada ANWIL zorganizował spotkanie edukacyjne dla uczniów klasy patronackiej oraz studentów Wydziału Chemicznego w swojej siedzibie. W jego trakcie ponad sześćdziesięcioosobowa grupa młodych ludzi obejrzała wybrane instalacje produkcyjne, a także wysłuchała wykładów pracowników ANWILU – Jacka Mendelewskiego, dyrektora ds. produkcji nawozów, Mirosława Basa, dyrektora ds. produkcji tworzyw sztucznych i Jerzego Ignaczaka, kierownika Biura Rozwoju Technologicznego. Ponadto studenci Politechniki Łódzkiej wygłosili referaty na następujące tematy: Polichlorek winylu tworzywo znane i nieznane, Chemiczne koncepcje wytwarzania chloru i polichlorku winylu oraz Wytwarzanie chlorku winylu metodą chlorowania i oksychlorowania etylenu. Mechanizm i katalizatory reakcji.

 

ANWIL zamierza zintensyfikować współpracę edukacyjną z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Firma prowadzi w tej chwili rozmowy z uczelnią, mające na celu umożliwienie uczniom klasy patronackiej spółki uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez wykładowców Politechniki.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Przyszli chemicy gościli w ANWILU”]

lis 25, 2016

Skip to content