Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

„Chemik” podpisał kolejną znaczącą umowę

Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku podpisał umowę o współpracy z firmą D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o. To kolejna dobra wiadomość dla uczniów chcących rozpocząć naukę na kierunkach chemicznych.

Umowa otwiera możliwości współpracy szkoły z włocławskim przedsiębiorstwem działającym w branży chemicznej, którego rynkiem docelowym są kraje europejskie. Dzięki wspólnym działaniom, młodzi chemicy będą mogli liczyć na staże i praktyki zawodowe, ponadto firma D&R będzie aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia. Celem ponadto jest możliwość pozyskania profesjonalnie przygotowanej kadry pracowniczej na potrzeby D&R Disperions and Resins. Umowę podpisali: dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych Krystyna Młotkowska oraz prezes Zarządu D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o. Jerzy Jarosz.

Firma D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o. jest producentem surowców chemicznych. Specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości żywic alkidowych stosowanych m.in. do produkcji farb stosowanych do drewna i metalu. Kolejnym filarem produkcji D&R są dyspersje wodne – kopolimery manometrów akrylowych, styrenu oraz octanu winylu. Firma swoje produkty oferuje na rynku krajowym i zagranicznym, a głównymi odbiorcami są kraje Unii Europejskiej. Początki działalności to 2010 rok, a celem działalności było podjęcie produkcji surowców/spoiw dla przemysłu farb i lakierów. D&R kontynuuje tym samym tradycje fabryki „Nobiles” założonej w 1897 roku.

[Best_Wordpress_Gallery id=”6″ gal_title=”„Chemik” podpisał kolejną znaczącą umowę”]

mar 26, 2016

Skip to content