Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Ławeczka M. Skłodowskiej – Curie na trasie wirtualnej wycieczki

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Ławeczka naszej patronki – Marii Skłodowskiej-Curie znalazła się na wirtualnej ścieżce ekologicznej, którą utworzyło Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Zobaczmy film.

Wirtualna ścieżka edukacyjna powstała w ramach programu edukacyjnego Ucz się, poznawaj i badaj środowisko wokół nas finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Więcej o ścieżce przeczytamy pod adresem – https://wcee.org.pl/wirtualna-sciezka-edukacyjna-edycja-ii/

Ławeczka Marii Skłodowskiej-Curie znalazła się na trasie tegorocznej wirtualnej wycieczki. Siedząc na ławeczce możemy podziwiać nie tylko dolinę Wisły, ale również rezerwat przyrody Kulin, gdzie rośnie unikatowa roślina – dyptam jesionolistny (Gorejący krzak Mojżesza). Roślina wydziela olejki eteryczne, które w upalne i bezwietrzne dni mogą się zapalić. Unoszący się nad nią płomień wygląda niesamowicie, ale samej roślinie nie wyrządza krzywdy. Więcej o tym i o innych ciekawostkach przeczytacie pod adresem: http://www.wcee-ekospacery.pl/ 

maj 18, 2021

Skip to content